Ekskluzywny wygląd domów pasywnych? – to już rzeczywistość Nowość 2008

Do tej pory ściany izolowane termicznie (styropianem, wełną czy ICF) skazane były na wykańczanie sidingiem lub tynkiem mineralnym. Ze względu na swoją specyfikę nie mogły one nadać odpowiedniego prestiżu rezydencji. Teraz do dyspozycji mamy system 20, nie ingeruje w warstwę izolacji, nie stwarza mostków termicznych, a wygląd elewacji…


Więcej...
Elewacje

Systemy elewacyjne z piaskowca są głównym produktem firmy. Nasze zdolności produkcyjne to ponad 40 000,00m2, co obejmuje prace projektowe, produkcyjne a także montażowe.

Oferujemy 3 systemy elewacyjne:

 • SYSTEM 20MM klejony (do ścian izolowanych).

  system20mm System 20 to nowoczesne rozwiązanie stworzone głównie z myślą o ścianach izolowanych, które do tej pory wykańczane były jedynie materiałami typu siding lub tynk mineralny. Teraz dzięki odpowiednim systemom montażowym (Easy-E, Needle, Klammer) można nadać obiektom nowy ekskluzywny wygląd wykorzystując materiały wysokiej jakości.
 • SYSTEM 30MM fasada wentylowana

  system30mm System 30 to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone dla fasad wentylowanych oferujące bardzo szerokie korzyści, np.:
  • możliwość zastosowania wielkogabarytowych płyt (od płyt cementowych i ceramicznych, komglomeratów po kamień naturalny i szkło…),
  • najszybszy dostępny na rynku montaż (możliwy w temperaturach poniżej 0°C),
  • wysokie bezpieczeństwo i parametry techniczne dzięki wyeliminowaniu klejów cementowych i żywic i zastosowaniu kotew mocowanych w tylnej płaszczyźnie płyty…
 • SYSTEM 40MM fasada wentylowana

  system40mm Specjalizacją firmy jest montowany i wykonywany od lat system 40. W zależności od podłoża do mocowania wykorzystuje się kotwy nierdzewne lub ruszt. System ten charakteryzuje się szerokimi możliwościami.
 • SYSTEM 100MM warstwa licowa murowana.

  system100mm Oprócz oferty typowych elementów, daje on najszersze możliwości modelowania kształtu oraz wykończeń powierzchni oferując skomplikowane elementy w postaci rzeźbionych portali, zwieńczeń kolumnowych…

Oprócz piaskowca dostarczamy elementy elewacyjne z granitu, trawertynu, wapienia i innych materiałów z całego świata.

Charakterystyka posiadanego złoża umożliwia wykonanie dużych realizacji przy dużych formatach płyt. W przypadku piaskowca jest to duży atut. Jednym z przykładów takich realizacji jest
Politechnika Wrocławska
(10.2005- 02.2006), płyty w formacie 85/125cm i 150/150cm (waga pojedynczego elementu 90kg) były zamontowane w ilości ponad 3500m2. Możliwość wykonania różnych wykończeń stwarza szansę na ich wykorzystanie i połączenie w różnych realizacjach (Hotel Pielgrzyma Wrocław lub Renoir/Książęca). Najczęściej stosowanym systemem montażu jest system kotew nierdzewnych instalowanych w ścianie żelbetowej. Oprócz tego popularnego i stosunkowo taniego rozwiązania jesteśmy w stanie przygotować elementy i je zamontować do każdego innego systemu (kotwy rurowe, system Alu Fisher i inne).

Systemy Montażowe

Szeroka oferta produktów dla elewacji spełniającą niemal każde wymagania to dopiero połowa drogi do zadowolenia naszych odbiorców. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiedź na pytanie jak je zamontować i zagwarantować długotrwały efekt z pominięciem ryzyka wykwitów, wysoleń etc.
Dla każdego z systemów oferujemy kompleksowe i sprawdzone rozwiązania obejmujące wszystkie produkty niezbędne dla właściwego montażu, są to różnego rodzaju kotwy ze stali nierdzewnej, kleje i zaprawy, fugi, silikony uszczelniające i środki impregnujące.

Montaż płyt elewacyjnych jest stosunkowo łatwy, ale jak zamontować obramienia okienne, portale drzwiowe, gzymsy i opaski profilowe kiedy napotykamy problemy związane z pracą materiału, rozszerzalnością temperaturową czy ryzykiem uszkodzenia elementu w przypadku konieczności jego demontażu? Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania opracowane przez naszych inżynierów:

system Easy-E** z regulacją 3D system Blick
system Klammer
easy-e
blick_oblick klammer

* Ze względu na różne gęstości, chłonność, zawartość pierwiastków chemicznych wchodzących w reakcję ze składnikami materiałów cementowych itd. poniższe systemy są dedykowane do oferowanego piaskowca. Więcej informacji w siedzibie firmy.

** Easy-E stanowi rozwiązanie chronione patentem RCD000900436, P-384884.

 

KATALOGI

systemy_elewacyjnem
katalog_elewacjem

KONTAKT

tel.: 071 3112398
fax: 071 3112757
email: biuro@gruszecki.com.pl